Sokolov: Martinec T. - Chmelenský, Tůma, Martinec D., Špak - Rozsíval (65.Fidler), Pachta, Kravar, Matějíček (46.Plechatý), Radler (78.Kopecký) - Sláma
Příbram: Krček - Lukeš, Viták (71.Mára), Soldát, Brotánek - Kdolský, Kilián, Barák (54.Muzika) - Brandner (87.Pyszny), Dušek (60.Říha), Hanuš

V Sokolově platilo, že střepy přinášejí štěstí!

Pavel Hasman

V neděli jeli naši starší dorostenci na západ republiky k souboji „permoníků“. Cestu lehce zkomplikovalo rozbité boční sklo „Brdabusu“, které sice zůstalo na svém místě, avšak rozložené na tisíce střípků. A ty nám zřejmě přinesly potřebné štěstí v zápase…
Utkání hrané pro mládež v dost netradičním čase (neděle 17 hodin) začalo podle očekávání lépe pro domácí tým. Hosté se totiž trochu vzpamatovávali z výkonu ve středečním utkání a navíc se až příliš „kochali“ nádherně připraveným trávníkem hlavního hřiště v Sokolově. Ke všeobecnému překvapení se ve 12.minutě příbramští ujali vedení. Nenápadnou kombinaci Brandnera s Lukešem zakončil střelou z 18 metrů Barák, domácí gólman míč neudržel a dobíhající Dušek neměl problém s napnutím sítě domácí svatyně – 0:1. Poté se už začali prosazovat i domácí hráči. Ve 14.minutě propásli velkou příležitost ke srovnání skóre, protože se prokombinovali až téměř do branky, ale střela z velkého úhlu se mezi tyče nevešla. Příbramáci znervózněli, chyb v rozehrávce bylo nezvykle mnoho a tlak domácího týmu zákonitě sílil. Svojí zbrklostí a vychýlenou muškou se ovšem domácí hráči připravili minimálně o vyrovnání. Jak se zakončuje mezi tyče jim ve 39.minutě předvedl Hanuš, který si narazil s Kdolským, z levé strany potáhl míč až na hranici malého vápna a nekompromisní střelou do horního rohu branky nedal domácímu brankáři šanci zareagovat – 0:2. Do druhé půle vstoupili příbramáci o mnoho lépe (že by zabralo „povzbuzení“ trenéra o poločase?). Po rohovém kopu měl rozhodnutí na kopačce Soldát, ale s jeho slabou střelou si Martinec bez problémů poradil. Z dalšího rohu, ale na druhé straně hřiště, se již měnila čísla na světelné tabuli. Centr na zadní tyč zužitkoval nejvyšší hráč na hřišti Tůma a jako správný kapitán zavelel k obratu ve vývoji zápasu. Ten se však nekonal, protože hosté pozorně bránili (už ne jako v první půli) a domácím začaly tak trochu ubývat síly ke zvratu. A když v 71.minutě nahradil uprostřed obrany nejistého Vitáka uzdravený Mára, dostávali se na dostřel branky pouze sporadicky. Na konci utkání tak byli spokojenější s výsledkem „permoníci“ z Příbrami. Tři body z horké půdy v Sokolově samozřejmě těší, ale spoléhat se na „střípky štěstí“ je velmi ošidné a tudy cesta k vítězstvím rozhodně nevede.