29.03.2019
I.Celostátní liga U19, 19. kolo
2:3
Příbram vs. Dukla Praha
Branky: 44. Palacios Vera (vl), 90. Puchmertl - 48., 55. Palacios Vera, 84. Trávníček
Žluté karty: Šíma - Houha
Příbram: Melichar - Jelínek, Puchmertl, Šíma, Benda, Vlček, Belej, Sirotek (55. Nezník), Janota (75. Čížek), Jílek (66. Budínský), Ptáček

Dorostenci U19 po sérii dobrý výsledků nezvládli zápas s Duklou

Daniel Huňa

Dorost U19 promarnil příležitost upevnit si vedení v soutěži a na domácím trávníku podlehl poslední Dukle.

Už od první minuty bylo vidět, že tým Příbrami nečeká vůbec jednoduchý zápas. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Oba týmy si vytvořili některé dobré příležitost k zakončení, ale na straně domácích dobře chytal brankář Melichar, tak ale i na druhé straně se nedokázali prosadit domácí hráči. Až nakonec se radovali po standardním kopu, Příbramští. Na konci první půle Trefil Ptáček tyčku, ale skóre se už neměnilo. Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté a po chybě domácích ve středu hřiště se krásnou střelou prosadil nejlepší hráč Dukly William. Dukla přidala ještě dvě branky a Příbram až v závěru dokázala přidat jen jeden gól a prohrála 2:3.

Trenér Huňa: Určitě nás moc mrzí, že jsme nevyhráli. Na druhou stránku musíme uznat, že Dukla byla lepším týmem a zasloužila si vyhrát. Nám se nedařilo dobře dostupovat, jak v předešlých zápasech a nechávali jsme Dukle spoustu prostoru. V šancích které si hosté vypracovali, nás podržel Melichar. O to víc nás mrzí, že branky, které Dukla vstřelila, jsme jim po hrubých chybách sami nabídli. Musím ocenit kvalitní výkon Wiliama, který rozhodlo o výhře svého mužstva. Věřím, že tato prohra bude jen dobrou zkušeností a inspirací do další práce těchto hráčů.