Branky: 13. Lafata, 20. Kovařík, 24. Piták, 49. Kopic 67. Jarolím - 62. Papšys
Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš (46. Zábojník), Pavlík, Jablonský - Kopic (79. Vošahlík), Loučka, Piták (68. Vaněk), Kovařík, Jarolím - Lafata
Příbram: Hruška - Divíšek (35. Šlapák), Hejda, Krejčí, Štochl - Pleško, Papšys (80. Mareš), Tarczal, Koukal, Pilík T. (53. Valenta) - Wágner

Jablonec byl nad příbramské síly

Jan Vostrý

Hráči Příbrami si po reprezentační přestávce odvážejí nepříznivý výsledek 1:5 ze hřiště Jablonce. Příbramskou branku vstřelil ve druhém poločase Marius Papšys.
Po zranění se v příbramské sestavě letos poprvé představil obránce Josef Divíšek. Příliš klidu si v obraně ale neužil. Od úvodu se na na hostující branku valil jeden nebezpečný útok za druhým a Příbram dokázala odolávat pouze do třinácté minuty. To si na přihrávku za obránce naběhl nejlepší ligový střelec Lafata a podél Hrušky otevřel skóre. Příbram se do 30. minuty v podstatě nedostala na dostřel Špitovy branky a naopak sama dvakrát inkasovala, když se trefili Kovařík a po něm Piták. Trenér Vavruška se pokusil svůj tým oživit a poslal na hřiště ještě před poločasem Šlapáka. Jediná vážnější situace před domácí brankou přišla ve 39. minutě. Nejprve Wágner v dobré pozici netrefil míč a následný odražený míč napálil Tarczal jen do středu branky, kde stál připravený Špit. Do druhého poločasu nastoupila Příbram o poznání aktivněji, ale její snahu o zdramatizování utnul hned po čtyřech minutách z brejku čtvrtou brankou Kopic. Hosté se i nadále pokoušeli prosadit a v 62. minutě se podařilo Papšysovi snížit. Hosty vstřelená branka povzbudila a vypracovali si několik dalších příležitostí, které ale nedokázali přetavit v gólový efekt. Naopak na druhé straně dal konečnou podobu výsledku střelou k tyči Jarolím.