25.02.2018
Branky: 36. Kuča, 52. Tománek, 63. Ščudla, 71. Tománek
Žluté karty: Navrátil - Matějíček
Rozhodčí: Mudra
Příbram: Smrkovský – Vokurka, Hošťálek, Naswetter, Kareš (69. Češka) – Skočdopole (60´ Mourek), Navrátil, Kubík, Zemánek, Polanský (41. Budínský) – Vohradský
Opava: Ondráček – Stuchlík (46. Šlesár), Vrána, Celta, Dušek - Kuča (46. Klepáček), Gorčica , Tománek, Hanel – Matějíček - Ščudla

Krutá prohra ve vyrovnaném zápase

Jan Vostrý

V mrazivém sobotním podvečeru jsme přivítali soupeře ze Slezska – Opavu. V zápase jsme chtěli dominovat a zvítězit.
V prvním poločase jsme byli aktivnějším týmem, hra se odehrávala převážně na polovině Opavy, která vyrážela do velmi nebezpečných protiútoků. V 10. minutě po akci Polanského trefil Vohradský tyč, do dobrých střeleckých pozic se ještě dostal Polanský a Vohradský. Soupeř odpověděl dvěma brejky, kdy nás podržel Smrkovský. Největší šanci prvního poločasu měl Zemánek, který šel sám na branku, bohužel tuto šanci nevyužil a soupeř nám za dvě minuty vstřelil gól z brejku po našem rohu. Druhý poločas jsme začali výborně a vytvořili jsme si tři jasné gólové šance. V 52. Minutě Opava zvýšila vedení, po sérii chyb, druhá velmi lacině inkasovaná branka. Tato situace rozhodla o další osudu zápasu, naše aktivita se vytratila a soupeř nás začal přehrávat. Opava vstřelila ještě dva góly, opět po brejkových situacích. Komentář trenéra Strejce : Dnešní prohra mě velmi mrzí, protože tyto zápasy bychom měli výsledkově zvládat. Zápasy se rozhodují ve vápnech a v útočném nám dnes chyběla kvalita. Šancí jsme si vytvořili dost, bohužel někteří hráči v koncovce zklamali. Góly jsme soupeřovi darovali po individuálních chybách, kluci si musí uvědomit, že sebemenší zaváhání, soupeři v této soutěži potrestají. V prvním poločase se nám dařil presink a z něj plynuly i šance. V naší hře jsme pokračovali i ze začátku druhého poločasu, výsledkem toho byly tři jasné šance. Po inkasované druhé brance se naše hra sesypala.