Žluté karty: Kingue O. - Zmrzlý, Poulolo

Šiman - Nový, Kvída, Kingue O., Cmiljanovič (77. Mezera) - Pilík (77. Lubega), Rezek (89. Obdržal), Zorvan, Tregler, Lalkovič (21. Antwi) - Voltr

Olomouc:

Mandous – Látal, R. Hubník (C) (33. Poulolo), Beneš, Zmrzlý – Sladký, Houska, Breite, P. González (87. Mihalík) – Chytil (83. Štěrba) – Yunis

Olomouc jsme o body neobrali

Po vyrovnaném prvním poločasu jsme ve druhé části hry dvakrát inkasovali po brejcích a Sigmě tak darujeme dvoubrankovou výhru u Litavky.

Příbram před zápasem s Olomoucí čekala už 14 zápasů na výhru. Povede se přerušit tuto sérii? To bylo hlavním otázníkem tohoto zápasu. Jenže hned na začátku utkání měli dvě velké šance hosté. Chytil stačil obstřelit vybíhajícího Jakuba Šimana a pomalu běžící míč stačil před brankovou čárou vykopnout Oli Kingue. Z následného rohového kopu vytasil Šiman zákrok kola, když efektně chytil hlavičku Hubníka. Dobrá šance pro náš tým se ovšem i tak urodila. Radek Voltr se dostal k odraženému míči, poslal nahrávku volnému Tomáši Pilíkovi. Branku v dobré pozici však netrefil bránu. Neujala se ani dalekonosná střela z dálku, kterou vyslal Jaroslav Tregler.

Ve 20. minutě střídal kvůli zranění Lalkovič, kterého nahradil Emmanuel Antwi. Hru poté přibrzdila série přerušení a faulů, kdy se ani jeden tým nedostával do zakončení. I proto se první poločas ukončil bez brankovou remízou. Rozháranou kombinací začal i druhý poločas. V 53. minutě si pohlídal Yunisovu hlavičku Šiman, když míč vyrazil na roh. V 60. minutě vybojoval náš tým rohový kop, po kterém hlavičkoval Olivier Kingue nad branku.

V 74. minutě jdou do vedení hosté, rychlý brejk se zakončením Sladkého si srazil do vlastní sítě Filip Zorvan 0:1. A druhý zářez přišel v 82. minutě, kdy i další kontr do naší obrany proměnil v gól Houska - 0:2. Zvrátit tento stav se našemu týmu v závěru už nepovedlo a tak zůstáváme ze zápasu 26. kola bez zisku bodů.