10.09.2021
Žluté karty: Řezníček, Texl, Hladík, Čermák
Rozhodčí: Proske - Kotalík, Pečenka
1.FK Příbram:

Šiman – Sus, Vilotić, Halinský, Cmiljanović – Obdržal (57. Voltr), Petrák (83. Kvída), Vávra (69. Langhamer), Zorvan, Procházka (83. Vlček) – Dedič

FC Zbrojovka Brno:

Berkovec – Bariš, Endl, Štěrba, Hrabina – Ad. Čermák, Texl (75. Jan Moravec) – M. Ševčík (87. Jakub Šural), A. Fousek (62. Štepanovský), Hladík – Řezníček

Štastný závěr pro hostující Zbrojovku

Zdeněk Brož

I po 7. kole čekáme na domácí výhru, když předehrávku s Brnem rozhodla jediná branka v 84. minutě.

Zápas s Brnem byl páteční televizní předehrávkou 7. kola Fortuna Národní Ligy. Ani pro tento zápas se cíl, kterým měla být tříbodová výhra, neměnil. Bez vykartovaného Tomáše Pilíka převzal kapitánskou pásku Filip Zorvan a v základní sestavě naskočil Daniel Procházka. Byl to právě on, kdo se snažil na pravé straně svoji rychlostí trápit hosty, jenže finální fáze přihrávek neměla potřebnou přesnost. Rozehřívat se začli i Zbrojováci, první nebezepečnou střelu předvedl Řezníček ve 27. minutě. Na druhé straně pálil z dálky Filip Zorvan a brankář Berkovec vytáhl míč na roh. O chvíli později hlavičkoval na opačné straně Ševčík vedle branky.

Na začátku druhé půle musel po surovém faulu střídat Josef Obdržal a my můžeme jen držet palce ať po vyšetření v nemocnici to nebude nic vážného. V 61. minutě posunul René Dedič na rozběhnutého Daniela Procházku, který svou akci zakončil nastřelením špičky kopačky brankáře Berkovce. V dosavadním průběhu šlo o největší šanci zápasu. V 64. minutě proplula před naší brankou střela Ševčíka až do tyčky a naštěstí se odrazila pryč. V tu chvíli se hrál fotbal nahoru dolů. Hned z následující akce opět předběhl Procházka svého soupeře, jen místo zakončení chtěl akci vylepšit nahrávkou na Stanislava Vávru, tomu však zakončení zablokoval další obránce a ani další gólovka neskončila brankou. V těchto momentech jsme měli navrch, jenže se nám nedařilo dotáhnout vše do finále.

Šok přišel v 84. minutě když si nehlídaný Ševčík našel míč ve vápně a hlavičkoval k zadní tyči přesně - 0:1. Závěrečný nápor se snahou o vyrovnání přinesl zajímavé možnosti, tu největší v páté minutě nastavení spálil Radek Voltr, když zblízka napálil brankáře Berkovce. Body si tak od Litavky odvezli hosté a my si stále štěstěnu nenaklonili na svou stranu.

neděle 3.10.2021
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 10. kolo
FC Sellier & Bellot Vlašim
25. 09. 2021
TISKOVKA // Jozef Valachovič po utkání s Vyškovem
AmadeusAmadet a.s.Centrum podlahČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceNANOPLM+ s.r.o.INTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.