27.07.2019
Branky: 12. Kodr, 47. Škoda, 80. Voltr - 53. Keita, 70. Keita
Žluté karty: Tregler, Cmiljanovič - Šmíd, Vodháněl
Rozhodčí: Marek - Dobrovolný, Váňa - Berka
1.FK Příbram: Boháč – Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanovič – Alvir (88. Jablonský), Rezek, Soldát, Škoda (71. Voltr), Zeman (75. Hájek) – Polidar
Bohemians Praha 1905: Valeš – Hůlka, Jindřišek, Šmíd – Bartek, Hronek, Vacek (86. Rada), Podaný – Vodháněl (86. Nečas), Keita, Vaníček (54. Záviška)

Tři body nakonec trefil Voltr

Zdeněk Brož

Vedení 2:0 po brankách Marka Kodra a Michala Škody nám málem nestačilo, když Bohemians stačili vyrovnat. V 80. minutě se prosadil Radek Voltr svojí tříbodovou hlavičkou.

I do třetího kola FORTUNA:LIGY jsme šli se stejnou základní sestavou. A trenér Nádvorník nemusel vůbec litovat. Náš tým byl v první půli hodně nebezpečný ze standardních situací. Jednu z prvních zahrával Jan Rezek přesně na hlavu Marka Kodra, který hlavou poslal náš tým do vedení 1:0. A velmi brzo si dvojice spolupráci zopakovala, tentokrát však chytil míč brankář. Střežit naší bránu má v této sezóně za úkol Marek Boháč, který pro tento zápas už místo dresu s 31 v si vzal klasickou gólmanskou jedničku. Lapil výborně šanci Vodháněla.

V další šanci ze vzduchu byl v našem týmu Marko Alvir, moc prostoru hlavičkovat přesně však neměl. O to větší gólovku měl na hlavě Jaroslav Tregler. Míč v dobré pozici poslal těsně vedle tyče branky Bohemians.

Po změně stran začal ukazovat své kvality Marko Alvir. Rychlou akci ve 47. minutě už zakončoval směrem na branku, míč zastavený rukou by asi znamenal pokutový kop, Michal Škoda se ukázal jako pohotový útočník, když míč stačil ještě před odpískáním uklidit do branky - 2:0. V 51. měl náš tým další obrovskou šanci a naprosto rozvrácenou obranu hostů jsme nepotrestali. Marko Alvir jako poslední zakončující totiž trefil hráče Klokanů stojícího ve ose střely. A jako by to byl trest. V 53. minutě chytil tygřím skokem Marek Boháč ránu Vodháněla, jenže před dorážkou Keity už byl krátký. Hra se pak změnila v atraktivní podívanou s fotbalem "nahoru - dolů". A tak se mohl předvést v dobré akci hostující Vacek, který na Boháče poslal slabou ránu a z břejku mohl trestat Alvir, jenže ve skluzu pálil těsně nad branku.

V 70. minutě přišel šok, když se za obranu dostal Keita a hráč, který působil v minulé sezóně u nás, propálil Boháče a vyrovnal na 2:2. Letní déšť, který se spustil se závěrem zápasu nám nakonec napršel štěstí. Střídající Radek Voltr si opět ve vzduchu krásně našel další ideální pobídku od Jana Rezka a Stadión Na Litavce znovu jásal. Radek Voltr měl v 90. minutě ještě jednu obrovskou šanci, na gólmana nevyzrál. První výhra sezóny však už byla naše. I dnes se ukázalo, že Bohemians jsou v poslední době naším oblíbeným soupeřem a vzájemné zápasy jsou navíc atraktivní na branky.

sobota 23.11.2019
Bohemians Praha 1905
11. 11. 2019
Kočí: Nula je dobrá pro jen mě, my potřebujeme body