Česká liga žáků U 13 A, 19. kolo
Č. Budějovice vs. Příbram
Branky: 8., 9., 72. Cháb, 44. Kolář, 47. Pavlík - 49., 51., 58. Laňka, 38., 42. Jager, 71. Ngo, 88. Soběslav
Rozhodčí: Vejčík

U13 – Další výhra tentokráte nad Dynamem České Budějovice

Jiří Šťástka

Žáci U13 po boji vyhráli v dohrávce 19. kola na hřišti kvalitního soupeře z Českých Budějovic

Kluci nastoupili k venkovnímu zápasu 10 dnů po nepodařeném turnaji Planeo cup, ale s očekáváním po ligových výhrách s Aritmou a s Bohemians, se kterými předvedli skvělý výkon. Bohužel první třetina zápasu se podobala výkonům v Plenou cupu a kluci rychle prohrávali 2:0. To bylo způsobeno hlavně nesoustředěním některých hráčů a přístupem k utkání. O přestávce se ale podařilo hráče nastavit do zápasového režimu a správného nasazení. Po první přestávce nastoupil jiný tým, kterému se podařilo srovnat na 2:2, a i když znovu Dynamo odskočilo na 4:2, tak se podařilo utkání otočit na 6:4. Pak výrazně stoupla aktivita soupeře, který stáhl sestavu a začal přetlačovat naše hráče. Ti ale utkání udrželi a odvezli si tak výhru 7:5. S kluky z Českých Budějovic má ročník 2009 dlouhodobě výrazně negativní bilanci a je tedy dobré, že kluci aktivní hrou zápas zvládli a výsledek je určitě povzbuzením do další práce.