Harásek – Bína, Lisý, Šustr, Rehák (46. Tříska) – Gornický, Bálek, Broda, Hýsek (64. Beneš), Nedvěd (64. Razetto) – Dařena

U19 - Porážka v Mladé Boleslavi

David Langer

V druhém jarním zápase jsme zavítali do Mladé Boleslavi.

V tomto zápase se nám nepodařilo navázat na předcházející výkony. Hrálo se na pěkném hřišti s kvalitním umělým povrchem, ale menšími rozměry, tudíž bylo pravděpodobné, že zápas bude hlavně o osobních soubojích a bojovnosti. Proto jsme do zápasu vstupovali s taktickým záměrem, hrát ve středu hřiště na co nejméně doteků s rychlou rozehrávkou na krajní hráče. Prvních třicet minut jsme však předváděli pravý opak. Ve středu hřiště jsme měli o jeden až dva doteky navíc, prohrávali souboje a ztráceli jednoduché míče. Vzhledem k popsanému byl průběžný výsledek 1:0 pro domácí ještě přijatelný. Po třiceti minutách se nám podařilo hru opticky vyrovnat, což ale nevedlo k přímému ohrožení domácí branky, neb naše střely mířily mimo tři tyče.

Po poločasovém „vyčištění hlav“ jsme do druhého poločasu nastoupili jako jiný tým. Začali jsme být úspěšní v osobních soubojích, lépe jsme kombinovali, a hlavně začali hrát přes strany, čímž jsme si vytvořili platonickou herní převahu. Bohužel této převaze chyběla závěrečná fáze. Centry často končily na prvním obránci soupeře, pokusy o střely nebyly dobře připravené nebo je soupeřova obrana stačila zablokovat. V závěrečných vteřinách jsme zahrávali nadějnou standardní situaci dvacet metrů od soupeřovi branky. Podpořit útočné snažení se vydal i brankář Harásek. Tuto standartní situaci jsme však nerozehráli dobře, čehož využil soupeř, který úspěšně zakončil sólo přes celé hřiště do opuštěné branky. Doufejme, že se hráči ze zápasu poučí a do toho příštího bude jejich myšlenkové nastavení diametrálně odlišné, než tomu bylo pro tento zápas.