05.04.2019
Branky: 42. Mingazov, 52. Fantiš, 59. vl. Helebrand - 57. vl. Kingue
Žluté karty: Kingue - Jurečka, Zapalač
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek
Příbram: Kočí - Nový, Tregler, Chaluš, Jablonský - Mingazov (64. Antwi), Květ (85. Soldát), Kingue, Rezek, Matoušek - Fantiš (90. Voltr)
Opava: Fendrich - Schaffartzik, Simerský, Svozil, Helebrand (81. Manzia) - Jurečka, Zavadil, Janetzký (67. Stáňa), Jursa, Zapalač - Juřena (60. Bernadina)

V důležitém utkání s Opavou jsme uspěli

Zdeněk Brož, Jan Vostrý

Tým bavil před domácím publikem a předvedl své ofenzivní možnosti už pod vedením Romana Nádvorníka. Soupeře ze Slezska jsme smetli 3:1 po brankách Mingazova, Fantiše a jedné vlastní.

Příbramský kouč Roman Nádvorník se poprvé představil domácím divákům v utkání, které bylo ohromně důležité. Slezané jsou týmem, který je v bodové blízkosti našeho klubu, navíc po podzimní porážce jsme měli našim hostům co vracet.

Už v prvních minutách ukázal obrovský tah na branku Honza Matoušek, finální nahrávku však nepřipravil na své nabíhající spoluhráče přesně. V desáté minutě se před brankou objevil znovu a zakončení poslal z těsné blízkosti vedle branky. 17. minuta mohla být slavná pro Jana Rezka, jenže přiklepnutý míč od Fantiše vypálil z voleje nad branku Opavy.

I u další šance byl rukopis Matouška. Namazal přihrávku před prázdnou branku, ale nikdo v zelenočerném dresu nebyl v místě, kde by byl jistý gól. Když pak převzal na čas hry otěže zápasu hostující celek, mohl malověrný divák zoufat. Naštěstí brzo přišel obrat a hlavně gólová tečka prvního poločasu. Ve 42. minutě zahrál trestný kop Martin Nový přesně na hlavu nejmenšímu hráči v příbramském dresu a míč po přesném doteku Ruslana Mingazova plachtil do branky Slezanů - 1:0.

Ve druhé půli si museli diváci přijít na své. V 52. minutě po rychlém brejku vsítil branku Mingazov, kterou sudí odmávali ofsajdovým postavením. Ještě v téže minutě jsme však vytvořili jinou příležitost, kterou tentokrát turkmenský reprezentační záložník připravil na kopačku kapitánovi Tondovi Fantišovi, který se nemýlil a zvýšil na 2:0. Vlastní nepozorností v pokutovém území jsme však brzo o pohodlný náskok přišli, když v závaru před naší brankou byl posledním hráčem, od kterého šel míč za čáru označen náš defenzivní záložník Olivier Kingue a skóre bylo jen 2:1.

V 59. minutě se po další bleskové akci Jana Matouška mohl prosadit opět Fantiš, ale gól mu sebral opavský obránce Helebrand, který tutovku vyřešil za našeho kapitána přesným zakončením do vlastní brány - 3:1. O chvíli později dosáhl Fantiš jiné branky, ale ani ta nebyla uznaná pro nedovolené postavení za obrannou linií. Velké příležitosti měl na svých kopačkách i rychlík Matoušek, ale dnes mu přes dobrý výkon nebylo přáno dostat míč do branky. I když nebyly úspěšné ani střely Tomáše Jablonského nebo střídajícího Emmanuela Antwiho, tak jsme se mohli radovat ze zaslouženého zisku tří bodů.

sobota 24.8.2019
FK Jablonec
13. 08. 2019
Škoda: Budějovice jsme přehrávali celý zápas