Před utkáním: Domácí premiéra proti Táborsku

V sobotu od 17 hodin má výkop zápas 2. kola F:NL. V Příbrami přivítáme rivala ze sousedního okresu tým FC MAS Táborsko.

První domácí zápas sezóny nás čeká poslední červencový den. Ve 2. kole Fortuna národní ligy se utkáme s tradičním účastníkem této soutěže celkem FC MAS Táborsko. 11. celek uplynulé sezóny bojoval o jistotu záchrany ve druhé lize do posledních kol. Po letní přípravě, kdy otestoval síly s Budějovicemi (2:1), Žižkovem (0:2), Znojmem (2:2) a Teplicemi (2:2) vstupil do F:NL těžkým televizním zápasem doma proti Zbrojovce Brno. Exligový celek měl nakonec víc štěstí, když fotbalisty z Tábora porazil 1:0.

V sestavě Táborska jednoznačně zaujme Jakub Navrátil. Fotbalista, kterého pamatujeme i z působení v příbramských barvách. Od svého ligového debutu odehrál za Příbram 74 ligových zápasů, vstřelil 3 branky. To vše v letech 2003 až 2007, tedy ještě v době, kdy náš tým hrál ve žlutočervených barvách Marily. Dnes je Jakubovi 37, má za sebou další působení v Plzni či Mladé Boleslavi a zahraniční angažmá v tureckém Sivassporu.

Tým Táborska trénuje Miloslav Brožek a klub hraje domácí zápasy na stadionu v Kvapilově ulici v Táboře.

Náš tým si poradil v prvním kole s nebezpečným Prostějovem. Po rychlé penaltě, kterou proměnil Tomáš Pilík, přidali další branky Filip Zorvan a Stanislav Vávra. Z Hané jsme si tak odvezli vítězství 3:1 a navázali tak na vítězné zápasy z konce letní přípravy.

Pokud jste nesledovali všechny změny v kádru během léta, tak je tu rychlá rekapitulace. S kariérou seknul Jan Rezek, jehož zdravíme do fotbalového důchodu v Teplicích, z Příbrami odešli také Martin Nový, Denis Laňka, Milan Lalkovič, nevrátili se ani Olivier a Steve Kingueové. Hostovat na Slovensko šel gólman Martin Melichar. V příchodech jsme zaznamenali zejména Martina Suse, také Daniel Langhamer a Daniel Procházka, z béčka a dorostu jsou v kádru Václav Smrkovský, Denis Halinský a Jakub Schindler. Kdo nás sleduje na veškerých možných informačních zdrojích, tak tyto věci dozajista ví.

Vstup na dnešní utkání stále nese mírná omezení a podmínky. Prosíme, respketujte je. Pro návštěvníky stále platí nezbytnost ve formě dodržování rozestupů a nošení roušky během utkání. Děkujeme za pochopení.

Více informací ke vstupu na zápas jsme přinesli již dříve.