18.03.2013
Česká liga dorostu U 17 A, 15. kolo
6:1
Příbram vs. V. Žižkov
Branky: 8. Mráz, 18. a 71. Černý, 25. Svojše, 59, Křikava, 78. (p) Suchan – 62. Řehák
Žluté karty: Černý - Hradecký
Rozhodčí: Simbartl, Vosolsobě, Vočka
Diváci: 30
Příbram: Šebek (60. Kuba) - Červeňák, Holý, Kvěch, Růžek - Baran - Rys, Svojše (54. Křikava) – Mráz (41. Suchan), Špinar (41. Hušek), Černý
V. Žižkov: Hradecký, Havlíček, Požár, Dratva, Chlumecký, Nábělek, Košek, Stejskal, Novotný, Řehák, Krivosheev

Půltucet gólů Žižkovu byl povedeným vstupem Příbrami U17 do jara

V prvním jarním soutěžním utkání zvítězila Příbram U17 na Viktorií Žižkov 6:1 po poločase 3:0. Příbramští dorostenci nepřipustili žádné zápasové komplikace a utkání měli po celou dobu po kontrolou. Svého soupeře výrazně předčili v aktivitě, rychlosti kombinací a účinným překonáváním obrany náběhy obránců po křídlech. Kromě vstřelené branky po chybě příbramské obrany zahrozil Žižkov jen dvěma střelami ze střední vzdálenosti, které však minuly příbramskou branku.
V sobotu 16.3.2013 vstoupily doma příbramské U17 do jarní části ligy zápasem s Viktorií Žižkov. A za slunečného, byť chladného, počasí se bylo na co dívat. Příbram překvapila svého soupeře zejména velmi aktivní hrou krajních obránců. Už ve druhé minutě se Červeňák dostal sám před Hradeckého, ale ani na dvakrát se mu žižkovského brankáře nepodařilo překonat. Prvního jarního mistrovského gólu se domácí dočkali v 8. minutě – Černý si pohrál s obránci a poslal míč před branku, kde Mráz na druhý pokus dotlačil balón do sítě – 1:0. I nadále se příbramští tlačili do útoku a obraně Žižkova nedovolili moc si vydechnout. V 18. minutě poslal Kvěch dlouhým pasem Růžka do úniku po levé straně. Růžkovu následnou přihrávku před branku zužitkoval na bližší tyči Černý – 2:0. V 25. minutě přešel Černý přes dva obránce, třetího si kličkou posadil na zem a zpětnou přihrávkou našel Špinara. Ten prodloužil za sebe ke Svojšemu, jenž z 16 metrů povedeným obloučkem přehodil Hradeckého – 3:0. V poslední gólové příležitosti prvního poločasu se ve 38. minutě ocitnul Červeňák, po kolmé přihrávce Černého, ale sám před brankářem zvolil „Červ“ místo střely přihrávku, která však skončila za brankou. Po přestávce Příbram ještě zlepšila kvalitu své kombinační hry a zvýraznila svou územní převahu. Dalšího gólu se však domácí dočkali až v 59. minutě – Černý vyslal do samostatného nájezdu Křikavu, který nakonec ve skluzu poslal míč pod brankářem po čtvrté do žižkovské sítě – 4:0. V 62. minutě přišla Příbram, po neodpískaném faulu, na půlící čáře o míč. Následoval rychlý útok Žižkova do otevřené obrany a snadné zakončení osamoceného Řeháka – 4:1. Po vstřelené brance zvýšili hosté svou aktivitu, ale Příbram si nenechala vzít kontrolu zápasu. V 71. minutě zužitkoval Černý přesný Huškův pas za obranu a svůj únik zakončil střelou k tyči – 5:1. V 78. minutě získal míč Baran, kolmicí přesně našel Suchana, jenž poslal do úniku Rysa. Rysa ve vápně fauloval brankář Hradecký, uviděl žlutou kartu a rozhodčí nařídil penaltu. Míč si vzal Suchan a střelou k opačné tyči nedal Hradeckému šanci – 6:1. Zajímavost na závěr: O tomto víkendu vyhrály své zápasy všechna příbramská mužstva počínaje A mužstvem a konče U12. A navíc – U19, U17 i U15 vyhráli svá utkání stejným skóre – 6:1!!