Plzeň: Švihořík - Lešek, Piroch, Libotovský, Domabyl - Hrubý, Hradecký (76. Hamerník), Hrdlička - Glazer (68. Šíša), Hvězda (75. Mariánus), Lukeš
Příbram: Štěpanovský - Kdolský, Kvída, Macháček, Šindelář (65. Tregler) - Airapetian, Krameš, Šípek - Bolina (75. Hlinka), Řezáč, Barák

Vybojovaná remíza v Plzni

Petr Janota

Na malé derby do Plzně jsme odjížděli s cílem potvrdit kvalitní výkon s Libercem. Bohužel jsme museli dlouho hrát v oslabení a tak je remíza nakonec malým ziskem.
Od počátku zápasu se obě mužstva snažili o aktivní hru, naše bylo v kombinaci přesnější a v koncovce nebezpečnější, kdy nejdříve na gólovou přihrávku Baráka nedosáhl před prázdnou brankou Řezáč. Poté se po hezké individuální akci ocitl před Švihoříkem sám, bohužel neproměnil. V 33.minutě přišel zlomový okamžik zápasu, kdy po hrubé nedisciplinovanosti inkasoval Řezáč červenou kartu a nás čekalo dlouhé oslabení. Do konce poločasu se obě mužstva sžívala s novou situací na hřišti a k žádná šance nepřišla. I do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, soustředěně jsme bránili a snažili se kvalitně udržet ve středu hřiště míč v kombinaci. I když jsme v 50. minutě inkasovali po malém důrazu při rohovém kopu od domácího Pirocha, nepřestali jsme hrát aktivně a trpělivě. Díky obětavé a kvalitní hře jsme domácí prakticky nepustili domácí k vážnějšímu ohrožení naší branky, naopak jsme zahrozili Šípkem, který svou šanci neproměnil. V závěru jsme začali více riskovat a tak se domácí Šíša dostal do šance, ale Štěpanovský ho vytlačil do velkého úhlu. V poslední minutě Barák vybojoval roh, do vápna přispěchal i Štěpanovský, výborně ho zahrál Airapetian a Tregler neomylně zavěsil 1:1!