Branky: 27´ Jandera, 40´ Rataj
Příbram: Beran, Cettl - Pohořálek, Ric, Maršík, Melichar - Straka - Jandera, Rataj, Hlavatý, Matoušek - Bělohlávek / Rozsypal, Skopový, Štyler, Jančura

Poslední zápas úspěšné přípravy

Petr Straka

K poslednímu přátelskému utkání zavítalo naše mužstvo do tréninkového centra nám velmi dobře známému týmu, SK Dynamo České Budějovice. Naši hráči chtěli potvrdit svou dobrou připravenost ke startu jarní části naší mistrovské soutěže.
A naše mužstvo od prvních minut utkání tlačilo soupeře na svou polovinu a kombinační hrou s rychlými průniky po obou lajnách testovalo připravenost domácí defenzívy. Soupeř se pokoušel prosadit centrovanými míči za naši obranu, ale precizně hraný offside systém v kombinaci s naším aktivním gólmanem ničily tyto pokusy už v zárodku. Naopak naše pestrá hra a bojovnost na soupeře platila a tak o naše šance nebyla nouze. Ve 27. minutě jsme udeřili poprvé. O kolmý pas svedl náš útočící hráč důležitý souboj s obráncem soupeře, kdy výbornou hrou tělem odstavuje protihráče a připravuje přesnou přihrávku před již prázdnou branku soupeře. Vedeme zaslouženě 0:1. Ve 36. minutě naopak naše defenzíva a souhra nešťastných náhod připravuje ojedinělou gólovou šanci soupeři, který nedává našemu gólmanovi šanci. Nerozhodný stav 1:1 vydržel až do 40. minuty, kdy se tentokrát individuálně prosazuje náš hráč, který celou akci zakončuje lobem do soupeřovi brány. Vzápětí rozhodčí končí první poločas. Druhý poločas kopíruje ten první. Naše defenzíva ničí soupeře svým systémem a pokud nastala nebezpečnější situace, byl připraven náš druhý gólman. Naopak naše útoky byly stále častější a domácí brankář musel předvést několik parádních zákroků. které zabránily rozšířit skóre v náš prospěch. I přesto jsme se Bohužel opět trápili v zakončení a tak již další branky nepadly. Všichni věříme, že si jen naši střelci šetří své góly do mistrovské soutěže, kterou začínáme již příští víkend s SK Slavia Praha. Tímto Vás zveme na tento první jarní mistrovský zápas a děkujeme za Vaši podporu!