FK VIAGEM PŘÍBRAM
Branky: 11. Chaluš, 81. Januška
Žluté karty: Hlavatý – Prepelita, Arhirri, Timbur, Zagaevschii, Focsa
Rozhodčí: Vučkov – Perica, Radič
Příbram: Jedlička – Bouček, Holý, Chaluš, Růžek – Laňka (89. Břížďala), Januška, Květ, Hlavatý (85. Červeňák), Šrain – Ayong
Zimbru Kišiněv: Timbur – Arhirii, Focsa, Prepelita, Bobrov – Zagaevschii, Bejenari, Borta, Danu – Bostan, Domascan

Dobrý základ do odvety

Jan Vostrý

Příbramský dorost U-19 zásluhou branek Matěje Chaluše a Jiřího Janušky vyhrál v úvodním kole UEFA Youth League nad Zimbru Kišiněv 2:0 a vytvořil si dobrou pozici do odvety (21.října).
Příbramský tým se představil poprvé v zápase UEFA Youth League v části soutěže, která je otevřena pro šampióny domácích soutěží. Úvodní oťukávání našemu týmu naznačilo, že vrátka v obraně hostů mohou být otevřena, jenže vtipné kombinace končily na hranici vápna nebo zablokováním střely. Obranu Zimbru trápily kombinace celé ofenzivní linie a bylo příjemné, že gól na sebe nenechal dlouho čekat. Rohový kop propadl až k Matějovi Chalušovi, který v 11. minutě neměl problém napálit míč do sítě. Do dobré šance se dokázali během první půle dostat i Januška nebo Laňka, jenže ztroskotali na nepřesnosti nebo obětavém bloku soupeře. Hosté z Moldavska se dlouho nedokázali podívat za naši polovinu, přesto jejich útok byly nepříjemné. V neúprosné pohárové matematice by mohl obdržený gól na domácí půdě výrazně zhatit šance na postup. Opatrnější přístup ve druhé poločase dal tušit, že opravdu jde hlavně o čisté konto. Mírná převaha hostů však postupně začala uvadat a s přibývajícím časem bylo i víc nervozity na hřišti. To promítl chorvatský sudí do počtu žlutých karet právě na účet hostům. Když už se zdálo, že diváci budou muset hodně mačkat palce, abychom závěrečný nápor otupili, přišlo gólové razítko. Kombinace Hlavatého s Januškou skončila přesnou střelou k zadní tyči v 81. minutě - 2:0. Tento stav si už náš pohlídal a dává výbornou šanci do odvety.
sobota 14.1.2023
Příprava A-tým, přát.
FK VIAGEM PŘÍBRAM
FK Zbuzany 1953