10.02.2016
UEFA Youth League, 5. kolo
2:2
Příbram vs. CSKA Moskva
Branky: 13. Chaluš, 71. Januška z pen. - 46. Kučajev, 56. Gordjušenko; PENALTOVÝ ROZSTŘEL: Květ, Hlavatý, Chaluš, Šrain, Januška proměnili - Žamaletdinov, Puchov, Gordjušenko, Chosonov proměnili, Jusupov nepr
Žluté karty: Růžek, Laňka, Šrain, Květ - Anisimov, Alibekov
Červené karty: 69. Alibekov
Rozhodčí: Stojanov
Diváci: 5270
Příbram: Jedlička - Makoš, Chaluš, Holý, Růžek - Šrain, Hlavatý, Květ, Januška, Laňka - Ayong
CSKA Moskva: Pomazun - Něplujev (86. Jusupov), Chosonov, Leonov, Žamaletdinov, Gordjušenko, Alibekov, Puchov, Anisimov (46. Ferapontov), Chalov, Kučajev

Senzační postup s penaltovou zápletkou

Zdeněk Brož

Vynikajícího úspěchu dosáhl tým mladíků pod vedením trenéra Petra Janoty v play-off utkání proti CSKA Moskva. Zápas, který skončil po 90 minutách 2:2, rozhodl až penaltový rozstřel a v něm vítězná penalta Jiřího Janušky.
O jarní zahájení sezóny se naostro postarali mladíci z týmu U19. Dlouho očekávaný duel play-off proti CSKA Moskva přilákal velké množství diváku a více než pět tisíc diváků vidělo totální reklamu na fotbal. Náš tým v černých dresech se proti soupeři ve žlutém pustil velmi odvážně. Po pár minutách už mířilo směrem k brance několik střel z kopačky Janušky a Laňky. A nakonec jsme úvodní nápor zúročili i gólově. Z přímého kopu našel Jiří Januška přesně hlavu Matěje Chaluše a Energon aréna aplaudovala úvodní brance zápasu. Ruský tým se během prvního poločasu jako papírový favorit rozhodně neprezentoval a byl pod jasným tlakem příbramského týmu. Rozhodně však nepůsobili odevzdaně, Příbram prostě dominovala a diváci viděli velmi atraktivní průběh hry. Nakonec i CSKA ukázalo, že chce dosáhnout úspěchu a brankář Martin Jedlička vytáhnul exkluzivní zákrok proti Gordjušenkově střele ve 37. minutě. Hosté nás zaskočili na kraji poločasu druhého. Krátce po rozehrávce se dostal ke střele za vápnem Kučajev a trefil se bohužel pro nás přesně. Když o deset minut později po podobné akci vypálil ostrou ránu Gorjušenko a vymetl levý horní růžek Jedličkovy branky, zdálo se, že se favorit ujal vedení navzdory lepšímu výkonu Příbrami. Jenže byl to právě tým trenéra Janoty, který udělal ze zápasu opravdové drama. Ayong se proti brankáři ještě neprosadil a to dokonce ve dvou šancích. Jedna rána z otočky, druhá hlavička, obě se staly kořistí brankáře CSKA Moskva. V 69. minutě byl v jasné pozici sražen Michal Hlavatý. Rus Alibekov viděl červenou kartu a tahoun týmu Jiří Januška z pokutového kopu vyrovnal na 2:2. Za nerozhodného stavu se utkání rozhodně nedohrávalo a stále byly šance na výhru. Jenže přesilovku i pět nastavených minut jsme nevyužili a tak musel rozhodnout duel penaltový rozstřel. V něm se za Příbram střílející Květ, Hlavatý, Chaluš a Šrain ve čtyřech sériích nemýlili stejně jako jejich protějšci z CSKA. V poslední sérii si konečně počíhal na paní Štěstěnu brankář Martin Jedlička a lapil střelu Jusupovovi. Rozhodnutí měl na kopačce opět Jiří Januška a ani podruhé v únorový podvečer se ze značky pokutového kopu nemýlil. Brankou tak orazítkoval pohádkový postup 1.FK Příbram "U19" do osmifinále UEFA Youth League.