FK VIAGEM PŘÍBRAM
Branky: 85. Ayong - 33. Šarkič
Žluté karty: Makoš, Januška, Laňka - Buta
Rozhodčí: Ivanov
Příbram: Jedlička - Makoš, Chaluš, Holý, Růžek - Břížďala (58. Červeňák), Hlavatý, Květ, Januška, Laňka - Ayong
Benfica: André Ferreira - Buta, Azemovič, Francisco Ferreira, Amaral - G. Rodrígues, Pereira - Joao Filipe (81. Araujo), Mendes (86. Semedo), Goncalves - Šarkič

Příbram Benficu trápila, hosté šťastně postoupili

Zdeněk Brož

Příbramský týmu U19 vypadl z mládežnické Ligy mistrů, když definitivní stopku vystavil portugalský tým SL Benfica až v pokutových kopech. Zápas totiž skončil v základní hrací době 1:1.
Trenér Petr Janota musel udělat jednu vynucenou změnu a zraněného Jana Šraina nahradil Tomáše Břížďalou. A naordinoval týmu veskrze účinnou taktiku - přehrát Benficu útokem. První dvacetiminutovka patřila jednoznačně našemu týmu, portugalský tým jakoby vyčkával. Dobrou střelou se ukázal Denis Laňka, brankář musel vyrážet na rohový kop. Několikrát naši snahu zastavilo ofsajdové postavení. Postupně se i hosté dostávali do šancí, ale nebezpečného a rychlého Goncalvese uhlídal perfektně Jan Makoš. Ve 33. minutě se však Benfica prosazuje po rychlé kombinaci a rychlé asistenci Goncalvese. Před brankou osamocený Šarkič neměl problém trefit z kroku síť branky - 0:1. O vyrovnání se mohl rychle postarat Jiří Januška na opačné straně, jenže parádní kombinaci zakončil střelou těsně vedle branky. Ani druhá půle nepřinesla výraznější změnu hry. Benfica vyčkávala na další šanci. Ta přišla v 50.minutě, když hlavičkující Mendes poslal míč do tyče. V 57. minutě se na hranic šestnáctky opřel do střely Januška, brankář Ferreira vyrazil jen k nohám Michala Hlavatého. Dorážka rozjásala celý stadión, proti však byli sudí, kteří mávali nepochopitelně ofsajd. Příbram stupňovala tlak před brankou Benfiky. A gól nakonec přišel v 85. minutě. Michal Hlavatý poslal přesný centr na hlavu Karstena Ayonga a míč z jeho hlavy nakonec o břevno padnul do branky. Obrovská radost ovládla Energon Arénu zaplněnou téměř sedmi tisíci diváky. Strhujích devadesát minut tak směřovalo do penaltového rozstřelu. K první penaltě se postavil Šarkič a Michal Jedlička málem jeho střelu vytáhl. I tak šla Benfica do vedení 0:1. V první sérii mohl vyrovnat kapitán Štěpán Holý, jenže jemu brankář Ferreira vystihl směr a polovysokou střelu chytil. A protože se v dalších sériích trefili všichni střelci portugalského celku - Goncalves, J. Ferreira, Pereira a Rodrigues, mohli se i radovat z postupu do čtvrtfinále s Realem Madrid. Gólové trefy Hlavatého, Chaluše a Květa už postup hostů zvrátit nemohly. Celý stadión i tak ve stoje poděkoval našemu týmu za báječně odehrané zápasy a skvělé ofenzivní výkony. Pohárový zážitek, který se v Příbrami opakoval, byť u mládežnického týmu, si tak mohli Příbramští užít po dlouhých patnácti letech od zápasů se Sedanem a Soluní.
sobota 14.1.2023
Příprava A-tým, přát.
FK VIAGEM PŘÍBRAM
FK Zbuzany 1953