25.08.2018
FC Slovan Liberec
Branky: 51. Matoušek - 33. Malinský, 54. Potočný, 79. Oršula
Žluté karty: Mashike Sukisa (Lib)
Rozhodčí: Nenadál - Pospíšil, Flimmel
1.FK Příbram: Švenger – Nový, Nitrianský, Soldát, Skácel (69. Rezek) – Fantiš, Katidis (46. Květ), Kilián (65. Antwi), Matoušek, Hlúpik – Slepička.
FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kačaraba – Mara, Breite (C) – Malinský (82. Koscelník), Ševčík (90. Nešický), Potočný – Mashike Sukisa (74. Oršula)

Třigólový liberecký export

Zdeněk Brož

Stadión Na Litavce sledoval export bodů do Liberce, když jediná branka Matouška znamenala v průběhu zápasu pouze vyrovnání. Hosté ve druhé půli dvěma dalšími góly rozhodli o své výhře.
Příbram musela do zápasu s Libercem udělat několik změn, na lavičce zůstali Květ s Rezkem a na tribně dokonce Tregler kvůli karetnímu trestu z předchozího zápasu. Dalo se očekávat, že hosté nastoupí výrazně pozorní ve své obranné hře. I tak ve 14. minutě pustili za obranu Jana Matouška, který v rychlosti obešel i brankáře, ale prudkou nabídku před opuštěnou branku nestačil Miroslav Slepička přesně usměrnit do sítě. Hosté postupem času získávali víc ze hry, ve 20. minutě dokonce vstřelil branku Sukisa Mashike, ale nebyla uznána kvůli ofsajdu. Na opačné straně byl před brankou Liberce velký závar, ale Martin Nový ani Filip Hlúpik nedokázali dopravit míč od sítě našeho soupeře. Milan Švenger pak musel vytáhnout výborný zákrok proti Mashikemu a vyrazil střelu na rohový kop. Ve 33. minutě přišla sprcha ve formě vedoucí branky Liberce. Tu vstřelil nikým nehlídaný Malinský. Ten samý hráč mohl přidat další branku o pár minut později, ale lob přes Švengera naštěstí skončil v rukavicích našeho brankáře. Po změně stran přišel do hry Roman Květ. Natěšené tribuny čekaly na vyrovnání a to přišlo brzy. V 51. minutě zabalil míč před vápnem Jan Matoušek a ostrou bombou z úhlu vyrovnal na 1:1! Jenže místo euforie přišla rychlá ztráta. Potočný v rozhozené obraně měl dost času zamířit miimo dosah Švengera a severočeský celek šel znovu do vedení - 1:2. Velká snaha o vyrovnání byla stále vidět na našich hráčích. V 68. minutě vypálil bombu z 35 metrů Květ a míč šel do tyče. Méně pozorná obrana dovolila další okénko v zadních řadách v 79. minutě Oršulovi a ten propálil Švengera potřetí - 1:3. Pohodlný náskok si už hosté pohlídali až do samého závěru a nezměnila na tom nic ani dobrá střelecká pozice Antonína Fantiše, který pálil z hranice šestnáctky nad branku. Tři body si tak odvezl hostující celek.
neděle 21.4.2019
FC Viktoria Plzeň
06. 04. 2019
Matoušek: Neproměněné šance beru na sebe