Žluté karty: Květ, Kočí - Eismann, Šumbera, Magera
Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Tregler, Antwi - Polidar (75. Keita), Květ (70. Jablonský), Soldát, Matoušek (90. Chaluš), Rezek - Fantiš
Brno: Floder – Sukup, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (82. Zikl), Bariš, Růsek, Šumbera (78. O. Vintr) – Michal Škoda (30. Přichystal), Magera

Bezbranková remíza přinesla záchranu

Jan Vostrý, Zdeněk Brož

Druhé barážové utkání bez výraznějších šancí divákům branku nenabídlo a díky vstřeleným gólům v Brně si Příbram zachovala ligovou příslušnost.

Příbram vstupovala do odvety s mírnou výhodou po vysoké remíze 3:3 v Brně. K udržení ligové příslušnosti stačilo v odvetě barážového zápasu jakkoli vyhrát ale také remizovat 0:0, 1:1 nebo 2:2. Před začátkem utkání se hráči i diváci rozloučili s Rudou Skácelem, který končí kariéru. Na památku dostal od klubu zarámovaný dres s číslem 19.

Duel v teplém počasí začal opatrně, hostující tým, který musel útočit se dlouhý čas nedostával k mezihře a už vůbec ne na naši polovinu. Naším šancím pro změnu chyběla větší přímočarost. Když po levé straně předvedl průnik Jan Matoušek, nenašel před brankou ideálního adresáta k zakončení. Nebezpečná tak byla reálně až ve 29. minutě střela Matěje Polidara a ta šla vedle branky. O pár minut později se k přímému kopu 25 metrů postavil Jan Rezek a prudkou ranou přes zeď donutil k efektnímu zákroku brankáře hostů Flodera.  Příbramský kapitán se pak ukázal ještě v poslední minutě prvního poločasu, když vyslal další střelu na branku, kterou gólman vytáhnul na rohový kop.

Po změně stran zvýšila Zbrojovka svou aktivitu a dostávala se častěji ke hře na naší polovině. Nebezpečné bylo až zakončení Magery v 65. minutě a i to šlo nad branku. Ondřej Kočí měl relativně málo práce se střelami, protože na něj mířily sporadicky, navíc si pokaždé perfektně pohlídal centrované míče, které sbíral ze vzduchu. Náš tým si pak pohlídal závěr utkání a držel soupeře daleko od branky. Hráči i fanoušci se tak po závěrečném hvizdu mohli radovat z remízy, která nám udržela ligovou příslušnost i pro sezónu 2019/2020.