21.04.2008
Branky: 27. 1-0 T.Wágner, 81. 2-0 M.Štochl
Žluté karty: Neliba, Gazda, Sklenář
Rozhodčí: Hrubeš, Košan, Máša
Příbram: Hadraba - Slezáček, Gazda, Šorna, Sklenář - Rom (89.Pazderník), Neliba (88.Suchan), Mojdl, Mišun - T.Wágner, M.Štochl (85.Kacafírek)
Hradec K.: Volšík - Drapač, Zieris, Klouda, Slabashevich - Rusetski, Janoušek, Čech, Mikušík (53.Hečko) - Voltr (84.Vaněk), Ujec

Pavel Nováček

Důležitý zápas jsme zvládli a přiblížili se k záchraně.
Pro nás je v současné době každý zápas důležitý. Tento ale měl punc nejvyššího stupně důležitosti. Hostili jsme Hradec Králové, který byl před zápasem na sestupové příčce a pouhý jeden bodík za námi. Matematika nám velela vyhrát, abychom se alespoň částečně odpoutali ze spodních pater. Před zápasem celou noc pršelo, takže se zápas hrál na UMT. Z úspěšné sestavy z minulého týdne, kdy kluci vyhráli ve Zlíně, vypadl pro nemoc Čejda, kterého nahradil po dlouhodobém zranění uzdravený Slezáček a na výpomoc přišel Matěj Štochl, který den předtím odehrál celý zápas za A muže v Jihlavě. Utkání začalo oboustranně opatrně. Hrálo se spíš mezi vápny bez přehrání soupeřovy obrany. Nebezpečí plynulo spíše ze standardních situací. První šanci jsme měli hned v úvodu my, ale hlavičku Štochla po rohovém kopu vykopl z brankové čáry obránce hostů. To bylo na dlouhou dobu vše až do 27.minuty, kdy se ve vápně hostů ve skrumáži výborně zorientoval T.Wágner a střelou asi ze 7.metrů z otočky prostřelil obrannou hráz a dal vedoucí branku. Ta nás ale příliš neuklidnila, stáhli jsme se ještě víc do obrany a čelili náporu Hradce. Ve hře nás nepřekonali, ale byli nesmírně nebezpeční ze standardních situací, které ze všech prostorů hráli do vápna. Tam nám největší starosti dělalo uhlídání jejich vysokých hráčů. Měli jsme i trošku štěstí, kdy jsme jednu situaci příliš nezvládli, ale naštěstí z toho byla jenom tyč. Druhý poločas se odvíjel ve velmi podobné režii. Hradec se snažil vyrovnat, ale příliš spoléhal na nakopávané míče. My dobře bránili a vytvářeli si prostor pro brejkové situace do stále více otevřené obrany. Nakonec nám to i vyšlo, když v 84.minutě uvolnil Rom Matěje Štochla a ten sám před brankářem bezpečně proměnil. Naše vítězství bylo nejen velmi důležité, ale i naprosto zasloužené. Co se týče fotbalové krásy, nemohlo se toto utkání srovnávat s posledním zápasem doma s Ostravou, ale tam jsme jenom remizovali a nyní vyhráli. Kluci si opět zaslouží velkou pochvalu za touhu po vítězství a to se odráží i na výsledcích.
středa 8.5.2024
1.SK Prostějov
04. 05. 2024
Daniel Fišl: Na zápas jsme byli ohromně namotivovaní, ale bohužel to nevyšlo